2012-10-08 21:31:22 | SDH Žloukovice ©Alena Šťovíčková

DA VW Transportér je upaven pro převoz požárního družstva a techniky.

Foto: SDH ©

Vozidlo bylo získáno výměnou za přívěs od SDH Otročiněves v roce 2009. Je pro 5 hasičů, v zadní části je uložení pro stříkačku PS 12, savice, hadice B, C a D pro možnost zřízení čerpacího stanoviště. Obsah motoru je 2500 cm3. Vozidlo je vybaveno vozidlovou radiostanicí Motorola, stejně jako cisterna. Nejčastěji bývá využíváno pro technickou výpomoc. V takovém případě je naloženo namísto PS12 vybavením pro kácení stromů a vyprošťování. Dále je vozidlo využíváno ze strany SDH pro soutěžní účely. V roce 2017 proběhlo celkovou rekonstrukcí jak z hlediska technického stavu, tak z hlediska modernizace. V současnosti je opět v rámci možností v kondici, vybavené novými moderními LED majáky, které díky svému výkonu při minimální spotřebě umožňují několikahodinový provoz z baterie aniž by bylo nutné stále mít zapnutý motor vozidla.