Požár u trati - 29. 7.

2017-07-31 11:06:30 | SDH Žloukovice ©Pavel Strnad

Jako vždy v létě, je každé sobotní odpoledne "ve znamení parních lokomotiv". Bohužel, tak jako každý rok, železničáři příliš nedbají na počasí a i přes veliká vedra. V sobotu jela parní lokomotiva na páru bez asiatence dieselové lomomotivy, což ve výsledku vedlo k drobným požárům podél trati.

Foto: SDH ©Pavel Strnad

Samotný požár se letos oproti loňskému roku podařilo zlikvidovat poměrně rychle. Avšak díky špatné terénní dostupnosti místa zásahu, se odjezd jednotky protáhl na několik hodin a zahrnoval v sobě mimo jiné i prořez dřevin a složitý přesun těžké techniky v nepřístupném terénu. Zásahu se zůčastnily jednotky JSDH Nižbor a HZS Beroun. Jednotka JSDH Nižbor provedla i preventivní kontrolu podél trati v úseku Žloukovice - Nižbor.

Autor: SDH Žloukovice ©Pavel Strnad